Eğitim Haber Girişi: 21.07.2021 - 14:11, Güncelleme: 21.07.2021 - 14:11

Bakan Selçuk, Tanrıkulu'nun soru önergesini cevapladı!

 

Bakan Selçuk, Tanrıkulu'nun soru önergesini cevapladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine yanıt verdi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu’nun Suriyeli öğretmenlerin devlet okullarında görevlendirildiği iddiası ve atama bekleyen öğretmen sayısına ilişkin soru önergesine cevap verdi. Bakan Selçuk, 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girip Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nca belirlenen öğretmenlik alanlarına başvurabilecek aday sayısının 355 bin 746 olduğunu açıkladı. "Gönüllü destek vermekteler" Suriyeli öğretmenlerin devlet okullarında görevlendirildiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını ifade eden eden Selçuk, “Devlet okullarında ‘sözleşmeli’ veya ‘kadrolu’ olarak görev yapan Suriyeli eğitici bulunmamaktadır. Suriyeli gönüllü eğiticiler, okullarımızda ve valiliklerce oluşturulan geçici eğitim merkezlerinde eğitim dışında Suriyeli öğrencilerin eğitim sistemimize uyumlarının sağlanmasına yönelik gönüllü olarak destek vermektedirler" dedi.   "Teşvik ödemeleri düzenli olarak yapılıyor"  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kasım 2014’te imzalanan ‘Milli Eğitim Bakanlığı ile PTT A.Ş ve UNICEF arasında Suriyelilere Yönelik Yürütülen Eğitim Öğretim Faaliyetine Gönüllü Olarak Katılan Suriyeli Öğretmenleri Desteklemek Amacıyla Yapılacak Ödemelere İlişkin Protokol’ kapsamında UNICEF tarafından teşvik ödemelerinin her ay düzenli olarak yapıldığını da ifade etti. 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu’nun Suriyeli öğretmenlerin devlet okullarında görevlendirildiği iddiası ve atama bekleyen öğretmen sayısına ilişkin soru önergesine cevap verdi.

Bakan Selçuk, 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girip Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nca belirlenen öğretmenlik alanlarına başvurabilecek aday sayısının 355 bin 746 olduğunu açıkladı.

"Gönüllü destek vermekteler"

Suriyeli öğretmenlerin devlet okullarında görevlendirildiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını ifade eden eden Selçuk, “Devlet okullarında ‘sözleşmeli’ veya ‘kadrolu’ olarak görev yapan Suriyeli eğitici bulunmamaktadır. Suriyeli gönüllü eğiticiler, okullarımızda ve valiliklerce oluşturulan geçici eğitim merkezlerinde eğitim dışında Suriyeli öğrencilerin eğitim sistemimize uyumlarının sağlanmasına yönelik gönüllü olarak destek vermektedirler" dedi.  

"Teşvik ödemeleri düzenli olarak yapılıyor" 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kasım 2014’te imzalanan Milli Eğitim Bakanlığı ile PTT A.Ş ve UNICEF arasında Suriyelilere Yönelik Yürütülen Eğitim Öğretim Faaliyetine Gönüllü Olarak Katılan Suriyeli Öğretmenleri Desteklemek Amacıyla Yapılacak Ödemelere İlişkin Protokol’ kapsamında UNICEF tarafından teşvik ödemelerinin her ay düzenli olarak yapıldığını da ifade etti. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)
Yorum özelliği kapalıdır.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.