Dünya Haber Girişi: 31.08.2021 - 22:46, Güncelleme: 31.08.2021 - 22:52

ABD Başkanı Joe Biden Afganistan'la ilgili konuştu

 

ABD Başkanı Joe Biden Afganistan'la ilgili konuştu

ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'daki durumu değerlendirdi
ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'daki durumu değerlendiriyor. Biden'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "ABD'nin en uzun savaşı sona erdi. Afganistan'dan ayrılmak isteyen ABD vatandaşlarının yüzde 90'ı ayrıldı. 100-200 kişi civarı ABD'li ülkede kaldı. Kalan ABD'liler için son bir tarih yok, onları her zaman oradan tahliye edebiliriz. Binlerce Afgan çevirmeni ülkeden çıkardık. Amerika'yı destekleyenleri çıkardık. Taliban halka açık sözler verdi, "Güvenli geçiş vereceğiz" dediler. Biz sadece sözlerine güvenmiyoruz, eylemlerine bakıyoruz. Ben bu sonsuz savaşı daha da uzatmayacaktım."
ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'daki durumu değerlendirdi

ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'daki durumu değerlendiriyor.

Biden'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"ABD'nin en uzun savaşı sona erdi. Afganistan'dan ayrılmak isteyen ABD vatandaşlarının yüzde 90'ı ayrıldı. 100-200 kişi civarı ABD'li ülkede kaldı. Kalan ABD'liler için son bir tarih yok, onları her zaman oradan tahliye edebiliriz.

Binlerce Afgan çevirmeni ülkeden çıkardık. Amerika'yı destekleyenleri çıkardık.

Taliban halka açık sözler verdi, "Güvenli geçiş vereceğiz" dediler. Biz sadece sözlerine güvenmiyoruz, eylemlerine bakıyoruz. Ben bu sonsuz savaşı daha da uzatmayacaktım."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.