Spor Haber Girişi: 13.07.2021 - 15:51, Güncelleme: 13.07.2021 - 15:54

660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı kim oldu? Ağalığı kim kazandı?

 

660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı kim oldu? Ağalığı kim kazandı?

660. kez düzenlenen tarihi Kırkpınar güreşleri başpehlivan kim oldu? Sorusu gündemde merak edilerek araştırılıyor.
FİNALİSTLER BELLİ OLDU! Kırıkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarı final müsabakalarında rakiplerini yenen başpehlivanlar, Ali Gürbüz ve İsmail Koç, finalist oldu. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde er meydanında devam eden müsabakalarda yarı finale yükselen Ali Gürbüz ve Orhan Okulu, kurada eşleşirken favori güreşçilerin eşleşmesi erken final olarak yorumlandı. Yarı finalde İsmail Koç ile Faruk Koyuncu'da finale yükselmek için mücadele etti. Çayırda kıran kırana geçen müsabakalarda İsmail Koç, rakibi Faruk Koyuncu'yu yenerek finale adını yazdırdı. 70 DAKİKA SÜREN GÜREŞİ, GÜRBÜZ KAZANDI Güreş severlerin erken final olarak yorumladığı Ali Gürbüz ile Orhan Okulu'nun karşılaşması normal süresinde yenişme olmayınca uzatmalara geçildi. Uzatmalarda Ali Gürbüz ve Orhan Okulu su içtikleri için hakem tarafından sarı kart gördü. Maçın devamında ise Orhan Okulu'lu kule hakem heyeti tarafından pasif güreştiği için 2 ihtar alırken Ali Gürbüz'de 1 ihtar ile müsabakaya devam etti. İki pehlivanın güneşin altında 70 dakika süren mücadelesinde Ali Gürbüz, rakibi Orhan Okulu'nun arkasına geçerek aldığı puan ile adını finale yazdırdı. KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI KİM OLDU 2021? 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde İsmail Koç'u yenen Ali Gürbüz, başpehlivan oldu. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde gelecek yılın güreş ağalığı ihalesini, mevcut ağa Seyfettin Selim 1 milyon 22 bin lira bedelle kazandı. Sarayiçi Er Meydanı'nda başpehlivanlık yarı final güreşleri sonrası Kırkpınar Güreş Ağalığı ihalesi yapıldı. Ağalık sembolü koçu almak için ihaleye mevcut güreş ağası Seyfettin Selim katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ağalığın sadece para ile olmadığını yürek ve memleket sevdası olması gerektiğini Güreş Ağası Selim'de de bunların olduğunu belirterek, ihaleyi 661 bin liradan açtı. 661. TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ AĞALIĞINI KİM KAZANDI? Seyfettin Selim de 1 milyon 22 bin lira bedelle 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalığını kazandı. Bu sonuçla 13. kez Kırkpınar Güreş Ağası olan Selim, peygamber sporu güreşlere ağalık yapmanın onurunu yaşadığını ifade etti.
660. kez düzenlenen tarihi Kırkpınar güreşleri başpehlivan kim oldu? Sorusu gündemde merak edilerek araştırılıyor.

FİNALİSTLER BELLİ OLDU!

Kırıkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarı final müsabakalarında rakiplerini yenen başpehlivanlar, Ali Gürbüz ve İsmail Koç, finalist oldu.
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde er meydanında devam eden müsabakalarda yarı finale yükselen Ali Gürbüz ve Orhan Okulu, kurada eşleşirken favori güreşçilerin eşleşmesi erken final olarak yorumlandı. Yarı finalde İsmail Koç ile Faruk Koyuncu'da finale yükselmek için mücadele etti. Çayırda kıran kırana geçen müsabakalarda İsmail Koç, rakibi Faruk Koyuncu'yu yenerek finale adını yazdırdı.

70 DAKİKA SÜREN GÜREŞİ, GÜRBÜZ KAZANDI

Güreş severlerin erken final olarak yorumladığı Ali Gürbüz ile Orhan Okulu'nun karşılaşması normal süresinde yenişme olmayınca uzatmalara geçildi. Uzatmalarda Ali Gürbüz ve Orhan Okulu su içtikleri için hakem tarafından sarı kart gördü. Maçın devamında ise Orhan Okulu'lu kule hakem heyeti tarafından pasif güreştiği için 2 ihtar alırken Ali Gürbüz'de 1 ihtar ile müsabakaya devam etti. İki pehlivanın güneşin altında 70 dakika süren mücadelesinde Ali Gürbüz, rakibi Orhan Okulu'nun arkasına geçerek aldığı puan ile adını finale yazdırdı.

KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI KİM OLDU 2021?

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde İsmail Koç'u yenen Ali Gürbüz, başpehlivan oldu.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde gelecek yılın güreş ağalığı ihalesini, mevcut ağa Seyfettin Selim 1 milyon 22 bin lira bedelle kazandı.

Sarayiçi Er Meydanı'nda başpehlivanlık yarı final güreşleri sonrası Kırkpınar Güreş Ağalığı ihalesi yapıldı. Ağalık sembolü koçu almak için ihaleye mevcut güreş ağası Seyfettin Selim katıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ağalığın sadece para ile olmadığını yürek ve memleket sevdası olması gerektiğini Güreş Ağası Selim'de de bunların olduğunu belirterek, ihaleyi 661 bin liradan açtı.

661. TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ AĞALIĞINI KİM KAZANDI?

Seyfettin Selim de 1 milyon 22 bin lira bedelle 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalığını kazandı.

Bu sonuçla 13. kez Kırkpınar Güreş Ağası olan Selim, peygamber sporu güreşlere ağalık yapmanın onurunu yaşadığını ifade etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)
Yorum özelliği kapalıdır.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.